Добредојдовте

НОВИ ПРОСТОРИИ

ДРАГИ НАШИ ПРИЈАТЕЛИ, СОРАБОТНИЦИ И КОРИСНИЦИ НА НАШИТЕ ТУРИСТИЧКИ УСЛУГИ

ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ДЕКА НАШАТА АГЕНЦИЈА СЕ ПРЕСЕЛИ ВО НОВИ ПРОСТОРИИ НА УЛИЦА НИКОЛА ТЕСЛА, ДО СЕТЕК КОМПЈУТЕРИ.

ВЕ ОЧЕКУВАМЕ ДА НЕ ПОСЕТИТЕ ВО НАШИТЕ НОВИ ПРОСТОРИИ


СО ПОЧИТ,

ТИМОТ НА БАЛОЈАНИ Т.С.


1ви МАЈ ВО ИСТАНБУЛ
Престолнината на трите некогашни инперии, Римската, Византиската и Османлиската – сегашниот Истанбул, е вистински пример за беспрекорна грижа за историското културно наследство и висок стремеж кон иднината и современото.
Историскиот белег на Истанбул е впечатлив преку бројните џамии, музеи, цркви, дворци и ориенталните базари, кои ја формираат неговата уникатна физиономија.
И покрај илјадниците години историја, Истанбул сеуште води во однос на своето географско значење.
Денеска, тој е огромна метропола која поврзува континенти, култури, религии и е дом на 11 милиони луѓе.
Тој е еден од најголемите бизнис и културни центри во регионот.

1ви МАЈ ВО БУДВА
Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан...) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете!

1ви МАЈ НА КРФ
Магичниот островот Крф се наоѓа во Јонското Море, покрај брегот на Епир, во Грција. Овој остров ги комбинира софистицираната атмосфера, зелените падини, сината вода и долгите песочни плажи. Островот Крф има богата историја и затоа претставува место за туристичко разгледување. Во него се забележуваат историските влијанија на Венеција, Британија, Франција и Русија, кои прават ова место да биде необично и привлечно. Стариот град на Крф е едно од најатрактивните места во светот. Карактеристични за Стариот град се тесните улици во венецијански стил, елегантните аркади и опуштената пријателска атмосфера. Историјата на Стариот град се забележува на секој чекор.

1ви МАЈ ВО АТИНА
Атина - главен град и најголем во Грција колевка на модерната цивилизација. Модерна Атина е космополитски град додека старогрчка Атина била моќна град-држава и познат филозофски центар - родно место на Сократ, Перикле, Софокле, значајни филозофи. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Градот го добил името по божицата заштитничка Атина

ВЕЛИГДЕН 2015 во ИСТАНБУЛ
Истанбул е град на легенда и историја. Тој магичен град ни нуди толкава прекрасна разновидност со својот пејсаж како ниеден град во светот. Значаен е по тоа што е расположен на два континента и тоа во Европа и зазема дел од Азија. Располозен на седум брда и запилскуван од водите на синиот Босфор прави слика од која никој не може да остане рамнодушен. 

ВЕЛИГДЕН 2015 во БУДВА
Будва е град стар околу 2.500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море.
Има огромен број археолошки докази за тоа дека Будва е една од најстарите урбани населби на јадранското приморје, додека бројни пишани сведоштва кажуваат дека постои од V век п.н.е. Една легенда кажува дека Будва била создадена од Феникиецот Кадм кој нашол засолниште на ова место за него и неговата жена Хармонија.
Туристичката содржина на ова летувалиште е збогатено со традиционални културни, забавни и модни манифестации. Преубавиот стар град, опкружен со ѕидини, храбро зачекорил во морето. Тесните, со камен поплочени улици се слеваат во преубавите малечки градски плоштади. Во непосредна близина се наоѓаат и луксузните будвански хотели.

ВЕЛИГДЕН 2015 КРФ
Крф  (грчки Κέρκυρα ), e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови , а воедно и еден од најубавите грчки острови . Крф лежи во Јонско Море , кое е дел од Средоземно Море , а северно се спојува со Јадранско Море . Со таа положба си обезбедува место како најсеверен значаен остров во Грција

ВЕЛИГДЕН 2015 во РИМ
"Вечниот град", "Градот на седум брда" или "Престолнината на светот" е всушност една од најатрактивните и најпосетени европски дестинации.  Рим е културно-историски центар на Италија и Европа, а стариот дел на градот е вистински музеј на отворено исполнет со остатоци од древни згради, триумфални капии, плоштади со фонтани, Цркви и Катедрали и познатиот Колосеум кој е најголемиот амфитеатар воопшто изграден во Римското Царство. Овде е навистина премногу тешко да се одвои она што мора де го видите, но сепак ќе ги спомнеме најинтересните и најважни знаменитости. Не пропуштајте ја посетата на Ватикан, на Колосеумот, Црквата Св. Петар, Шпанските скали, Виа Венето и секако фрлете паричка во фонтаната Ди Треви со желба повторно да дојдете во овој град кој ќе ви остане во незаборавно сеќавање.

ЛЕТО 2015 - МЕТАМОРФОЗИС - ВИЛА ПЕТРИДИС
Природата  дарувала фасцинантни предели, прекрасна борова шума  која се спушта во синилото на прекрасното  тиркизното море , а таму  песочни   плажи, баш како си замислувавте.   Гратче полно со живот, безброј таверни, продавници, сувенирници, бутици, кафе барови, прекрасни паркови вдолж морскиот брег....

ЛЕТО 2015 - МЕТАМОРФОЗИС - ВИЛА МАИК

Природата  дарувала фасцинантни предели, прекрасна борова шума која се спушта во синилото на прекрасното тиркизното море , а таму песочни плажи, баш како си замислувавте. Гратче полно со живот, безброј таверни, продавници, сувенирници, бутици, кафе барови, прекрасни паркови вдолж морскиот брег....


ЛЕТО 2015 - КАЛА НЕРА - ВИЛА АРГО

Прекрасно место од соништата, на секој кој сака одмор за душа.

Природата  дарувала фасцинантни предели, планина која се спушта во синилото на тиркизното море , а таму прекрасни плажи, баш како си замислувавте. Ова мирно катче за опуштање, медитерански бисер, во заливот Пагасу, плени со сјај како смарагд. Кала Нера (добри води) е компромис помеѓу дива неѓибната природа и модерно туристичко место со таверни, барови и содржаен ноќен  живот. Започнете го летото со уживање во Кала Нера а таа ќе Ви понуди и срце и душа. Кала Нера најважното го кажува со своето име – добра вода уште подобра плажа затоа го доби плавото знаме од ЕУ .


ЛЕТО 2015 - КАЛА НЕРА - ВИЛА АЛКИОН

Прекрасно место од соништата, на секој кој сака одмор за душа.

Природата  дарувала фасцинантни предели, планина која се спушта во синилото на тиркизното море , а таму прекрасни плажи, баш како си замислувавте. Ова мирно катче за опуштање, медитерански бисер, во заливот Пагасу, плени со сјај како смарагд. Кала Нера (добри води) е компромис помеѓу дива неѓибната природа и модерно туристичко место со таверни, барови и содржаен ноќен  живот. Започнете го летото со уживање во Кала Нера а таа ќе Ви понуди и срце и душа. Кала Нера најважното го кажува со своето име – добра вода уште подобра плажа затоа го доби плавото знаме од ЕУ  .


ЛЕТО 2015 - КАЛА НЕРА - ВИЛА ИРЕНИ

Прекрасно место од соништата, на секој кој сака одмор за душа.

Природата  дарувала фасцинантни предели, планина која се спушта во синилото на тиркизното море , а таму прекрасни плажи, баш како си замислувавте. Ова мирно катче за опуштање, медитерански бисер, во заливот Пагасу, плени со сјај како смарагд. Кала Нера (добри води) е компромис помеѓу дива неѓибната природа и модерно туристичко место со таверни, барови и содржаен ноќен  живот. Започнете го летото со уживање во Кала Нера а таа ќе Ви понуди и срце и душа. Кала Нера најважното го кажува со своето име – добра вода уште подобра плажа затоа го доби плавото знаме од ЕУ  .


НАЈЕФТИНИ АВИО КАРТИ ОД МАКЕДОНИЈА

НАЈДОБРА И НАЈЕФТИНА ПОНУДА

АВИОНСКИ БИЛЕТИ ОД МАКЕДОНИЈА !!!


  Copyright © 2007 balojani.com.mk Општи услови на патување