info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: Попуст за рана уплата

afitos-1 afitos-2

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ
1 во дете до 12.99   БЕСПЛАТНО
2 ро дете до 6.99  БЕСПЛАТНО
2 ро дете7-12.99  50% попуст
3то, 4то и 5то возрасно лице -30% попуст
TИПОВИ НА СМЕСТУВАЊЕ
Двокреветна стандард соба (3 стандард кревети)
Фамилијарна соба тип 1 (4 стандрад кревети)
Фамилијарна соба тип 2 ( 5 стандард кревети и еден додатен кревет)

 КОНЦЕПТ АЛЛ.ИНК.

Појадок-шведска маса од 07:30-09:30.

Ручек-шведска маса од 12:30-14:30.

Вечера-шведска маса од 19:00-21:30.

Бар покрај базен од 10:00 до 23:00(по 23:00 со доплата):минерална вода,вода,кола,фанта,лимонада,филтер   кафе,ладно кафе-фрапе,пиво,чај,црно и бело вино,рицина.Наведените пијалоци се достапни и во ресторанот.

Лоби бар и бар на плажа не припаѓаат во услугата СЕ ВКЛУЧЕНО.

ПЛАЖА

Песочна со крупен песок ,300м од хотел.Пристап преку мост,лифт или скали.

Лежалки и чадори на плажа-според расположливост

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари по курс 61.8 мкд.
 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
  • Цена за превоз за дете до 12 год. 25 еур / 545 мкд
  • Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд

НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат до 12:00 по локално време последниот ден!
 • Поаѓање од Скопје Автобуска Станица во 05:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

 

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари.
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (viza не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени со FIRST MINUTE и EARLY BOOKING целосна уплата до наведениот датум
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балојани