info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100

GEORGE PALACE 4*

4.5/5 RATING (2 VOTES)

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

15 % за резервации до 31/10/2018 и целосно платени до 05/11/2018

10 % за резервации до 30/11/2018 и целосно платени до 04/12/2018

ЕКСТРА валидни  за престој во периоди 14/12-28/12; 02/01-17/01/2019 и 24/02-06/04/2019

Минимум 7 ноќи – 1 вечер гратис; минумум 11 ноќи – 2 ноќи гратис

ЕКСТРА не се комбинираат со попусти за рани резерваци

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 61,8 ден.

Вклучено: затворен базен, сауна, Џакузи, парна бања, фитнес, Wi-fi во целиот комплекс, превоз до ски лифт, паркинг.

Сместување: Студио- макс. 2+1Дете 3,99 год.; AПП1- 2+2Деца/3Возрасни; AПП2- 4+2Деца/ 5Возрасни;  AПП3- 6+2 Деца/7 Возрасни. Сите дополнителни легла се софа на развлекување за 2 Деца или 1Возрасен. Макс. 1 бебешко креветче во AПП – бесплатно, во зависност од слободниот капацитет, потребна е резервација.

Доплати:

 • Туристичка такса 1 € на ден по лице
 • Доплата за појадок за возрасни 5 € , деца 4-11,99 – 50%
 • Доплата за полупансион за возрасни 14 €, деца 4-11,99 – 50 %
 • Деца до 3,99 – бесплатно
 • Новогодишна вечера- 85 €, Деца 4-11,99 – 45 € – Задолжително
 • Божиќна вечера на 24.12.  – 25 € , Деца 4-11,99 -15 € – Задолжително
 • Свечена божиќна вечера на 25.12.  – 44 €, Деца 4-11,99 -24 € – Задолжително
 • Целосни уплати за новогодишниот период до 04.12.2018

 

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

5.0/5 RATING 1 VOTE

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 

20 % за резервации до 31/10, платени 50 % до 05/11

15 % за резервации до 30/11, платени 50 % до 05/12

Останатите 50 % да бидат доплатени 10 дена пред пристигнување.

ЕКСТРА за мин. 7 ноќи 15 % за престој до 27/12, помеѓу 11/01-26/01 и од 12.02 до крај на сезоната.

Екстра попустите не се комбинираат со попустите за рани резервации

 

Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари 1 евро = 61.8 ден

Вклучено: внатрешен базен со минерална вода , сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, WiFi во целиот хотел,детски клуб, транфер до ски лифтот.

Конфигурација: DBL макс 2 лица, Студио 2+1, АПП1 2+2, АПП2 4+2, АПП3 6+2

Доплати:

 • Туристичка такса 1 € на ден по лице
 • Дете до 1,99 – бесплатно
 • Прво дете 2-11,99 на дополнително леглло плаќа 50%
 • Второ дете 2-11,99 на дополнително легло плаќа 9 €
 • Е дете 2-11,99 на регуларно легло со 1 возрасен во двокреветна / студио плаќа 70 %
 • 2 деца 2-11,99 со еден возрасен плаќаат двете деца по 50 %
 • Возрасен на дополнително легло во апартман плаќа 70 %
 • Новогодишна свечена вечера – 80 € , деца 2-11,99 – 46 € – Задолжително
 • Свечена Божиќна вечера – 40 €, деца 2-11,99 – 26 € – Не е задолжително
 • НВ не се користи на 31.12.2018. Гостите ќе добијат ручек на 01.01.2019 наместо вечера на 31.12

 

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

5.0/5 RATING 1 VOTE

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 

20 % за резервации до 31/10, платени 50 % до 05/11

15 % за резервации до 30/11, платени 50 % до 05/12

Останатите 50 % да бидат доплатени 10 дена пред пристигнување.

ЕКСТРА за мин. 7 ноќи 15 % за престој до 27/12, помеѓу 11/01-26/01 и од 12.02 до крај на сезоната.

Екстра попустите не се комбинираат со попустите за рани резервации

 

Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари 1 евро = 61.8 ден

Вклучено: внатрешен базен со минерална вода , сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, WiFi во целиот хотел,детски клуб, транфер до ски лифтот.

Конфигурација: DBL макс 2 лица, Студио 2+1, АПП1 2+2, АПП2 4+2, АПП3 6+2

Доплати:

 • Туристичка такса 1 € на ден по лице
 • Дете до 1,99 – бесплатно
 • Прво дете 2-11,99 на дополнително леглло плаќа 50%
 • Второ дете 2-11,99 на дополнително легло плаќа 9 €
 • Е дете 2-11,99 на регуларно легло со 1 возрасен во двокреветна / студио плаќа 70 %
 • 2 деца 2-11,99 со еден возрасен плаќаат двете деца по 50 %
 • Возрасен на дополнително легло во апартман плаќа 70 %
 • Новогодишна свечена вечера – 80 € , деца 2-11,99 – 46 € – Задолжително
 • Свечена Божиќна вечера – 40 €, деца 2-11,99 – 26 € – Не е задолжително
 • НВ не се користи на 31.12.2018. Гостите ќе добијат ручек на 01.01.2019 наместо вечера на 31.12

 

ГРАНД МОНТАНА АПАРТ ХОТЕЛ 3*

5.0/5 RATING 1 VOTE

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ – валидни за NB/BB/HB, не се валидни за новогодишен период

10% попуст за направени резервации до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018

ЕКСТРА  – валидни за NB/BB/HB

7=6 / 11=9 / 14=11  валидни за периоди помеѓу 01.12-27.12.2018 и 04.01-15.04.2019

ЕКСТРА се комбинираат со попустите за рани резервации

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 61,8 ден.

Вклучено: внатрешен базен, парна бања, сауна, интернет во заедничка ареа. Трансфер до ски лифтот.

Конфигурација: Студио 2+1, АПП1 2+2, АПП2 4+2

Доплати:

 • Туристичка такса 1 € по лице на ден, деца 2-11,99 – 50 %
 • Дете до 5,99 – бесплатно на ВВ или НВ
 • Новогодишна вечера – 48 €, деца 6-11,99 – 22 € – Не е задолжително
 • Свечена Божиќна вечера – 25 €, деца 6-11,99 – 13 € – Не е задолжително

 

ХОТЕЛ “МУРИТЕ” 4**** (РАЗЛОГ)

5.0/5 RATING 1 VOTE

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

 • 15 % за резервација и уплата до 15.11.2018 (не важи за Нова Година)
 • 10 % за резервација и уплата до 15.12.2018 (важи за Нова Година)
 • ЕКСТРА : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018 и 10.01-13.04.2019 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денари 1 € =61,8 денари

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса 1 € по лице на ден
 • ALL INCLUSIVE– возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
 • Деца до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 • Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 • Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера.

 

 

ХОТЕЛ ПИРИН ГОЛФ&СПА 5*

5.0/5 RATING 1 VOTE

Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет : Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија.
Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

Попусти за рани резервации:

 • 15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31/10 , ПЛАТЕНИ ДО 20/11
 • 10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30/11 , ПЛАТЕНИ ДО 15/12

01.12.2018 – 20.12.2018г.
07.01.2019 – 05.03.2019г.

 

06.03.2019 – 31.03.2019г.
Посочените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
 • Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
 • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
 • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.
 • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

 • Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче – бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна
 • Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 6 евра за појадок , 14 евра за полупансион
 • возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 12 евра за ноќевање со појадок и 25 евра полупансион
 • Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници