info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 20% попуст за рана уплата

Неа Флогита

Едно од најпривлечните места, сместено на западната страна на полуостровот Касандра, е Неа Флогита на 50 км од Солун, а на само 5 км од Неа Мудања.Претставува мало идеално место за оние кои сакаат опуштено и мирно летување.Ова место го карактеризираат преубави песочни долги плажи, со многубројни таверни, барови на плажа опкружени со бујна медитеранска вегетација, со кристално чиста и топла вода.

Ви го препорачуваме за фамилијарни, незаборавни одмори.

За целосна уплата до 15-ти Декември- 20%Попуст|ТРЕТО и ЧЕТВРТО Лице во АПП БЕСПЛАТНО

Вила Софија  Вилата се наоѓа во мирен дел на местото, оддалечена 2 мин. од песочната плажа. Располага со убаво уредени четворокреветни апартмани на приземје и прв спрат. Сите апп се опремени со нов мебел,  комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), бања.

flog-1

Вила Ана  Се наоѓа на само 2мин. од прекрасната песочна плажа, во мирниот дел на градчето Флогита. Од центар е оддалечена околку 5мин.  Располага со четворокреветни апартмани на приземје, сите опремени со Тв, клима (вклучена во цената), тоалет, мини кујна комплетно опремена и големи тераси.

flog-2

Вила Елефтерија  Се наоѓа на само 5мин. од прекрасната песочна плажа, во мирниот дел на   градчето Флогита. Од центар е оддалечена околку 3мин.располага со 4 дуплех апртмани.

flog-3

screenshot-2016-10-31-15-13-40

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур =61.8 мкд.)
 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
  • Трето и четврто лице во АПП бесплатно сместување, плаќаа само превоз
  • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 545 мкд
  • Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд

(Рана резервација -15 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември)

 НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!

 

 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1еур = 61.8 мкд).
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балојани

nea-flog-map