info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100

 

Локација: Вилата се наоѓа на околу 80 метри од плажата во близина на хотелот “Olympic Beach”.

Вила Васила се наоѓа во првата линија кон морето, имајќи предвид дека нема градени објекти пред него. Помеѓу вилата и морето има зелена површина со забавен парк за деца. На приземјето на вилата има супермаркет, а недалеку од него се и други објекти: таверни, барови, пекари … Вилата неодамна е реновирана и има многу убаво организирани студија и апартмани. Сите соби се целосно опремени со кујна, бања и тераса со седење, од кои некои имаат поглед кон морето. На улица пред вилата можете да го паркирате автомобилот.

 

Screenshot 2018-02-04 22.10.29

Вид на сместување:

 

1/3 студио – во една соба кујна, еден брачен кревет и еден обичен кревет или три обични кревети.

1/4 студио – во една соба кујна, еден брачен кревет и два обични кревети или два кревети.

1/4 апп – во една соба кујна и еден обичен кревет во другата соба три обични кревети.

 

Користење на WI-FI интернет – БЕСПЛАТНО. Доплата за користење на климата е 5 € дневно.

 

GPS Координати: 39 ° 58’33.4 “N 22 ° 39’22.1″ E

Данок на престој во Грција: Од 01.01.2018. постои наплата на данок на престој во Грција во приватно сместување. Цената на данокот на престој е 0,5 € на ден по студио / апп. Данокот за престој се плаќа на самото место (на денот на пристигнување во вилата).