info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 25% попуст за рана уплата

-25% “FIRST MINUTE” ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2016

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2016

 -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.03.2017

 -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.05.2017

Вила Аронис се наоѓа скоро на крајот на Неи Пори, на 70м од плажа, во нејзин состав има лоби, ресторан, тоалет за гости.

Собите се реновирани 2016год со нови кујни, располагаат со клима, тв, тоалет, wi-fi, балкон. Некој од собите гледаат странично према море, некој према улица, или на внатрешниот дел на куќата. Ароснис располага, со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студиа.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари.

На промо цените не следува попуст.

Период Ноќевања 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) Коментар
20.05 – 27.05.2017 7 ноќевања 45 Промо 59 Промо 69 Промо Промо цени
27.05 – 03.06.2017 7 ноќевања 79 Промо 89 Промо 99 Промо Промо цени
03.06 – 10.06.2017 7 ноќевања 89 Промо 114 Промо 134 Промо Промо цени
10.06 – 17.06.2017 7 ноќевања 149 184 204
17.06 – 24.06.2017 7 ноќевања 159 194 224
24.06 – 01.07.2017 7 ноќевања 189 224 254
01.07 – 08.07.2017 7 ноќевања 219 244 264
08.07 – 15.07.2017 7 ноќевања 239 284 294
15.07 – 22.07.2017 7 ноќевања 269 304 324
22.07 – 29.07.2017 7 ноќевања 269 304 324
29.07 – 05.08.2017 7 ноќевања 269 304 324
05.08 – 12.08.2017 7 ноќевања 269 304 324
12.08 – 19.08.2017 7 ноќевања 269 304 324
19.08 – 26.08.2017 7 ноќевања 239 274 294
26.08 – 02.09.2017 7 ноќевања 179 204 224
02.09 – 09.09.2017 7 ноќевања 119 154 174
09.09 – 16.09.2017 7 ноќевања 79 промо 104 промо 144 промо Промо цени
16.09 – 23.09.2017 7 ноќевања 59 Промо 74 Промо 94 Промо Промо цени

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

 

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Неи Пори (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Неи Пори:

 

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)- Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Неи Пори

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*LOYALTY CARD попуст 7 %,
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на БАЛОЈАНИ“.