info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100

-25 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.12.2016

-20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2016

-15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2017

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во ПИЕРИА, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани, кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

ВИЛА МЕЛИА – А категорија, се наоѓа во првиот дел на местото, на околу 150метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користење на wi-fi е бесплатно, клима се доплаќа на лице место 5еур на ден.

Цените се изразени за НАЕМ на соба за 7 ноќевања.
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денсрка противвредност од 61,8мкд.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена, од денот на резервација.

Период Бр.на ноќевања 1/2 Студио 1/3 Студио Коментар
20.05 – 27.05.2017 7 ноќевања 49 Промо 59 Промо Промо цени
27.05 – 03.06.2017 7 ноќевања 79 Промо 89 Промо Промо цени
03.06 – 10.06.2017 7 ноќевања 89 Промо 114 Промо Промо цени
10.06 – 17.06.2017 7 ноќевања 149 184
17.06 – 24.06.2017 7 ноќевања 159 194
24.06 – 01.07.2017 7 ноќевања 189 224
01.07 – 08.07.2017 7 ноќевања 219 244
08.07 – 15.07.2017 7 ноќевања 239 284
15.07 – 22.07.2017 7 ноќевања 269 304
22.07 – 29.07.2017 7 ноќевања 269 304
29.07 – 05.08.2017 7 ноќевања 269 304
05.08 – 12.08.2017 7 ноќевања 269 304
12.08 – 19.08.2017 7 ноќевања 269 304
19.08 – 26.08.2017 7 ноќевања 239 274
26.08 – 02.09.2017 7 ноќевања 179 204
02.09 – 09.09.2017 7 ноќевања 119 154
09.09 – 16.09.2017 7 ноќевања 79 Промо 104 Промо Промо цени
16.09 – 23.09.2017 7 ноќевања 59 Промо 74 Промо Промо цени

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35 по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40 по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35 по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35 по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35 по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35 по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30 по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Неи Пори (секоја Сабота)


03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

04:00 h Скопје (Дрводекор) 
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) 
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Неи Пори:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола 

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција: 

15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Неи Пори

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ


* LOYALTY CARD попуст 7 %,
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),