info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100

- 25% “FIRST MINUTE” ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2016

НИДРИ е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот Лефкада. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари

СТУДИА АФРОДИТИ - Б кат на самиот брег, 250 метри од плажа, во непосредна близина на центарот каде има многуте таверни и шеталиштето. Студиа Афродити имаат уреден двор со  зеленило и мала пицерија, рецепција. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

GPS Kоординати: 38°42’19.2″N 20°42’32.3″E

На Промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

Период Ноќевања 1/2 Студио 1/3+1 Студио Коментар
25.05 – 01.06.2017 7 ноќевања 49 Промо 59 Промо Промо цени
01.06 – 08.06.2017 7 ноќевања 59 Промо 69 Промо Промо цени
08.06 – 15.06.2017 7 ноќевања 99 Промо 109 Промо Промо цени
15.06 – 22.06.2017 7 ноќевања 139 Промо 149 Промо Промо цени
22.06 – 29.06.2017 7 ноќевања 199 209
29.06 – 07.07.2017 8 ноќевања 269 279
07.07 – 15.07.2017 8 ноќевања 309 319
15.07 – 23.07.2017 8 ноќевања 379 389
23.07 – 31.07.2017 8 ноќевања 379 389
31.07 – 08.08.2017 8 ноќевања 379 389
08.08 – 16.08.2017 8 ноќевања 379 389
16.08 – 24.08.2017 8 ноќевања 339 349
24.08 – 31.08.2017 7 ноќевања 309 319
31.08 – 07.09.2017 7 ноќевања 239 249
07.09 – 14.09.2017 7 ноќевања 159 169
14.09 – 21.09.2017 7 ноќевања 99 Промо 109 Промо Промо цени
21.09 – 28.09.2017 7 ноќевања 59 Промо 69 Промо Промо цени

Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во Евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61,8 Денари

Клима уредот е вклучен во цената 

Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), 1 дете до 6,99год во кревет со родители. 

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада 

Скопје (Дрводекор) – 45 по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45 по лице

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45 по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45 по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз Лефкада:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

02.15 h Струга (Хотел Дрим) Трансвер до Битола 

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)


Поаѓање од Грција: 

13:30 h локално време, ( 12:30 h мак.време) Нидри
13:45 h локално време, ( 12:45 h мак.време) Никиана
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Агиос Никитас
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Катизма

__________________

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Lefkada (550 km)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani-Ioannina (E65/E90),
Ioannina-Preveza (тунел)-Lefkada (E951/E55), Lefkada-Ag.Nikitas-Nidri
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
патарини MK (180 ден), патарини GR и тунел 5,80 €


Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.