info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 25% попуст за рана уплата

25%  “FIRST MINUTE” ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2016

Никиана  е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкими и Нидри. Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави. Поради прекрасната околина богата со вегетација и преполна со маслинови дрва Никиана стана една од омилените дестинации на Лефкада за сите оние кои сакаат релаксација и ослободување од стрес. Во Никиана има три различни поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плаж на кои можете да уживате под природни сенки, исто така местото има автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус. Во Никиана можете да уживате во таверни кои служат прекрасна морска храна, кафе барови и супермаркети  распоредени на главната улица и покрај плажата.

VILA PORTO FINO – сe наоѓа на главниот пат одалечена само 30 тина метри од најблиската песочна плажа. Во близина на вилата има пекара, супермаркет и неколку таверни. Вилата располага со осум убаво опремени студија за 4 лица кои имаат 1 брачен кревет и 2 кревети на спрат. Сите студија се опремени со  кујна, клима, телевизор и тераса со страничен поглед кон море, исто така вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.

При презервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking“: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

GPS Kоординати: 38°45’19.1″N 20°43’10.4″E

На Промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

Период Бр.на ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) Промо цени
25.05 – 01.06.2017 7 ноќевања 59 Промо 59 Промо Промо цени
01.06 – 08.06.2017 7 ноќевања 69 Промо 69 Промо Промо цени
08.06 – 15.06.2017 7 ноќевања 99 Промо 109 Промо Промо цени
15.06 – 22.06.2017 7 ноќевања 139 149
22.06 – 29.06.2017 7 ноќевања 219 229
29.06 – 07.07.2017 8 ноќевања 279 289
07.07 – 15.07.2017 8 ноќевања 309 319
15.07 – 23.07.2017 8 ноќевања 409 419
23.07 – 31.07.2017 8 ноќевања 409 419
31.07 – 08.08.2017 8 ноќевања 409 419
08.08 – 16.08.2017 8 ноќевања 409 419
16.08 – 24.08.2017 8 ноќевања 409 419
24.08 – 31.08.2017 7 ноќевања 319 329
31.08 – 07.09.2017 7 ноќевања 239 249
07.09 – 14.09.2017 7 ноќевања 189 199
14.09 – 21.09.2017 7 ноќевања 99 Промо 109 Промо Промо цени
21.09 – 28.09.2017 7 ноќевања 59 Промо 69 Промо Промо цени

Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Клима уредот е вклучен во цената за месец Јули и Август, останатите месеци се доплаќа по 4 евра на ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

Деца до 1,99 години бесплатно