info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 25% попуст за рана уплата

- 25% “FIRST MINUTE” ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.12.2016
- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2016
– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2017
- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Неможе да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристички понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица одалечена 15 метри од плажа. Вилата е модерно и стилски опремена. Секоја соба располага со модерно опремена кујна, wc, плазма телефвизор и клима.
Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четирикреветни апартмани.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E адреса Agiou Nikolaou 40

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

Период Бр.на ноќевања Студио еко 2 лица Студио 2 лица Студио 3 лица Апартман 2/4 лица Коментар
20.05 – 27.05.2017 7 ноќевања 39 Промо 49 Промо 69 Промо 79 Промо Промо цени
27.05 – 03.06.2017 7 ноќевања 79 Промо 89 Промо 99 Промо 119 Промо Промо цени
03.06 – 10.06.2017 7 ноќевања 99 Промо 109 Промо 129 Промо 159 Промо Промо цени
10.06 – 17.06.2017 7 ноќевања 139 159 179 209
17.06 – 24.06.2017 7 ноќевања 159 179 199 219
24.06 – 01.07.2017 7 ноќевања 189 209 229 279
01.07 – 08.07.2017 7 ноќевања 199 229 249 309
08.07 – 15.07.2017 7 ноќевања 219 239 269 339
15.07 – 22.07.2017 7 ноќевања 229 249 289 359
22.07 – 29.07.2017 7 ноќевања 259 289 299 379
29.07 – 05.08.2017 7 ноќевања 259 289 299 379
05.08 – 12.08.2017 7 ноќевања 259 289 299 379
12.08 – 19.08.2017 7 ноќевања 239 269 289 359
19.08 – 26.08.2017 7 ноќевања 239 269 289 339
26.08 – 02.09.2017 7 ноќевања 179 199 219 299
02.09 – 09.09.2017 7 ноќевања 139 159 189 199
09.09 – 16.09.2017 7 ноќевања 99 119 139 159
16.09 – 23.09.2017 7 ноќевања 69 Промо 79 Промо 89 Промо 109 Промо Промо цени
23.09 – 30.09.2017 7 ноќевања 49 Промо 49 Промо 59 Промо 79 Промо Промо цени

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија (секоја Сабота )

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралија

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %,
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на Балојани.