info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 25% попуст за рана уплата

За целосна уплата до 15-ти Декември – 25 % ПОПУСТ

ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО

Вила Димитрис

Вилата се наоѓа на само 2 мин. од песочната плажа во Неа Пантелеимон. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Вилата се наоѓа во мирниот дел, опкружена со зеленило и со двор од преку 3.000м²., како и свој сопствен паркинг.

platamona

platamona-tab

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур= 61.8 мкд.)
 • Цените се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
  • Трето и четврто лице бесплатно сместување, плаќа само превоз.
  • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 545 мкд
  • Цена за превоз за возрасен 35 еур/2.163 мкд

(Рана резервација -20 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември)

НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 06:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари.
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балојани

pot-map