info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 20% попуст за рана уплата

СКИЈАТОС

Е еден од најатрактивните од групата острови Споради на Егејското море.  Со површина од 48 kм²,  Скијатос е познат по долгите песочни плажи, боровa шума и кристално чиста вода. Скијатос е остров со 66 песочни плажи со различен карактер: Vromolinos и Banana за млади каде преку целиот ден се сервира модерна музика, хитови и party атмосфера; Најубав песок има на плажата Kukunaris; со најубава боја на морето мами плажата Megali Amos; а ако повеќе сакате плава боја во сите нијанси со својот изглед ќе ве освои AgiaParaskeva и Trulos. Сите случувања се во главниот град Скијатос, познат по забавата до утринските часови

За целосна уплата до 15-ти Декември – 20% ПОПУСТ

ВИЛА ПОСЕЈДОН се наоѓа на Мегали Амос, 2 км од главниот град, на само 1мин.од плажа. Располага со двокреветни студија опремени со  чајна кујна, тоалет, клима уред-(вклучен во цената), ТВ и тераса. Комплексот има сопствена таверна.

skijatos-1

ВИЛА ДИМИТРИС се наоѓа на средина на островот на  само 6км. од центарот на градот во местото познато под името Канапица кое има прекрасна песочна плажа, оддалечена од вилата на само 2мин. Располага со двокреветни  и трокреветни студија. Собите се со  комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, клима уред и тераси.

skijatos-2

 • Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денари (1 еур=61.8 мкд)
 • Цените се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз и карта за траект
 • Трето лице попуст 30%, дете од 2-12 год. плаќа 50%
  • Цена за превоз за дете од 2-12 год. 80 еур 4.944 мкд (без аранжман) дете до 2 год.-бесплатно (без седиште)
 • Цена за превоз за возрасен 110 еур/6.798 мкд (без аранжман)
 • Во смените означени со (*) -ПОПУСТОТ НЕ ВАЖИ
 • Задолжително патничко осигурување 5 еур/310 мкд за лица до 65 год.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 30 еур од вкупната цена по лице, за деца

до 12 год. 20 еур.

 

(Рана резервација  -15 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември)

НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 ч.-по локално време, а се напуштаат во

              09:00 ч.-локално време последниот ден!

 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време

              на престојот се на товар на патниците!

              Поаѓање од Скопје од Автобуска станица, еден ден пред наведените датуми во 22:00 час.

              Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на

враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини

 • За резервација задолжителна уплата на аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред

патување

 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балојани

Во случај на промена на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија,агенцијата го задржува     правото за промена на часот на поаѓање /враќање во согласност со промените на бродската компанија.

 

Вила „Pavlos Maria“ – Скиатос

Се наоѓа во градот Скиатос оддалечена 500 метри од самиот центар, на 50 метри од море и на 1км до туристичката атракција Xanemos beach. Вилата има базен и прекрасно уреден двор. Секое студио поседува чајна кујна, две стандрадни легла, клима (во цена), купатило со туш кабина, фен, ТВ, тераса. Wi–Fi – бесплатно, миленичиња се дозволени но исклучиво со претходна најава и потврда од вилата, бар на базен кој е на располагање на гостите. Бесплатен паркинг има во близина на вилата.

Период Бр. на ноќевања/цена по лице  1/2
студио
 

 

01.06-08.06.17 7* 139
08.06-15.06.17 7* 159
15.06-22.06.17 7* 189
22.06-29.06.17 7* 229
29.06-06.07.17 7* 239
06.07-13.07.17 7* 269
13.07-20.07.17 7* 289
20.07-27.07.17 7* 309
27.07-03.08.17 7* 309
03.08-10.08.17 7* 309
10.08-17.08.17 7* 309
17.08-24.08.17 7* 289
24.08-30.08.17 7* 259
31.08-07.09.17 7* 209
07.09-14.09.17 7* 189
14.09-21.09.17 7* 149
21.09-28.09.17 7* 109

pavlos pavlos- pavlos1

Напомена:

 • Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
 • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
 • Трет возрасен плаќа 70% од цената
 • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
 • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:
  • возрасни: 110€
  • деца до 12 години: 65€
 • Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиатос
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 

Вила „Lazaros House“ – Скиатос

Се наоѓа во градот Скијатос оддалечена на 300 метри од самиот центар и улицата Papadiamantis исто толку и од плажата Megali Ammos. Секое студио поседува чајна кујна, две или три стандардни легла, клима (вклучена во цената), купатило, ТВ, тераса и Wi-Fi. Собите на призмје излегуваат во дворот на вилата (поплочен и уреден дел), а собите на прв и втор спрат имаат тераси и сите се со прекрасен панорамски поглед на градот и морето. Вилата е одличен избор за оние кои сакаат да се во близина на сите дневни и ноќни случувања, а сепак настрана од гужвите.

Период Бр. на ноќевања/цена по лице  1/2
студио
 

 

01.06-08.06.17 7* 119
08.06-15.06.17 7* 139
15.06-22.06.17 7* 159
22.06-29.06.17 7* 189
29.06-06.07.17 7* 219
06.07-13.07.17 7* 239
13.07-20.07.17 7* 269
20.07-27.07.17 7* 289
27.07-03.08.17 7* 289
03.08-10.08.17 7* 289
10.08-17.08.17 7* 289
17.08-24.08.17 7* 269
24.08-30.08.17 7* 229
31.08-07.09.17 7* 189
07.09-14.09.17 7* 159
14.09-21.09.17 7* 129
21.09-28.09.17 7* 99

lazaros1  lazaros2 lazaros

Напомена:

 • Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
 • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
 • Трет возрасен плаќа 70% од цената
 • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
 • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време, а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:
  • возрасни: 110€
  • деца до 12 години: 65€
 • Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиатос
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.