info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100

 

Студијата се опремени со кујна,  клима уред, ТВ, тоалет, тераса .

Вилата се наоѓа во центарот на Ханиоти, на пешачката зона, оддалечена од плажата околу 150 метри.

Вила Achileas се наоѓа во срцето на Hanioti во близина на сите настани. Во близина на вилата има голем број на таверни, кафулиња, барови, пицерии, маркети, бутици … Студиото располага со комплетно опремена кујна и пространи тераси со седење мебел. Оваа вила е подготвена за семејства со мали деца, како и за млади луѓе кои сакаат да уживаат во ноќниот живот. Во близина на вилата има јавен паркинг.

Вид на сместување:

1/2 студио-во една соба кујна и 2 обичен кревети.

1/2 + 1 студио во една соба кујна, 2 обични кревети + 1 фотелја.

1/3 студио во една соба кујна и 3 обични кревети.

1/3 + 1 студио во една соба кујна и 3 заеднички кревети и еден дополнителен кревет.

 

Клима уред и WI-FI  – БЕСПЛАТНО.

GPS КООРДИНАТ: 39 ° 59’58.7 “N 23 ° 34’28.0″ Е

 

ЦЕНОВНИК ЗА АРАНЖМАНИ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ.
Цените се изразени во евра по наем на апп/студио за 10 ноќевања
Тип на сместување 25.05.-
04.06.
04.06.-
14.06.
14.06.-
24.06.
24.06.-
04.07.
04.07.-
14.07.
14.07.-
24.07.
24.07.-
03. 08.
03.08.-
13.08.
13.08.-
23.08.
23.08.-
02.09.
02.09.-
12.09.
12.09.-
22.09.
22.09.-
02.10.
1/2 студио 185 225 395 455 525 595 595 595 595 465 345 265 185
1/2+1 студио 195 245 425 485 555 625 625 625 625 495 375 285 195
1/3 студио 205 265 455 515 585 655 655 655 655 525 405 305 205
1/3+1 студио 215 285 485 545 615 685 685 685 685 555 435 325 215

15% попуст за плаќање до 15.01.2018 !!!

10% попуст за плаќање до 01.04.2018 !!!

Данок на престој во Грција: Од 01.01.2018. постои наплата на данок на престој во Грција во приватно сместување. Цената на данокот на престој е 0,5 € на ден по студио / апп. Данокот за престој се плаќа на самото место (на денот на пристигнување во вилата).