info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 25% попуст за рана уплата

ХАНИОТИ

Познато Грчко летувалиште, сместено на внатрешната страна на полуостровот Касандра во областа Халкидики. Се наоѓа на 100 км од Солун и претставува едно од најубавите туристички места на првиот крак. Го карактеризираат преубави песочни плажи, опкружени со бујна медитеранска вегетација, со кристално чиста и топла вода. Покрај преубавите плажи, шеталиштата покрај море, главниот плоштад како центар на сите случувања, тука се и многубројните таверни, ресторани, пицерии, пабови, кафетерии и дискотеки.

За целосна уплата до 15-ти Декември -25% ПОПУСТ, ТРЕТО ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО

Вила Орфеас

Вилата се наоѓа во мирниот дел на Ханиоти, оддалечена 7 мин. од центарот на Ханиоти и 5 мин. од песочната плажа. Располага со убаво уредени двокреветни (два кревети и фотеља) и трокреветни студија  на прв и втор кат. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), пространи тераси.

orfeas

screenshot-2016-10-31-14-47-40Ценовник бр. 1                      Во цената е вклучено користење на клима уред.

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур=61.8 мкд.)
 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год) за пакет аранжман од 7 ноќевања и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
  • Трето лице бесплатно сместување, плаќа само превоз.
  • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год. -25 еур/1.545 мкд
  • Цена за превоз за возрасен 35 еур/2.163 мкд

(Рана резервација -20 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември)

 НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости!

 

 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=61.8 мкд.)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени со EARLY BOOKING целосна уплата до наведениот датум
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балојани

hanioti-map