info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100

Хотел „RACHONI RESORT 3* – Скала Рахони

Скала Рахони се наоѓа на 11км западно од Лименас, опкружено со прекрасна природа и природни сенки распослани на песочната плажа. Идеално за релаксација и мирен одмор. Најубавиот залез на сонцето е токму во ова место.

Хотелот Рахони (комплетно реновиран март 2015) е сместен на приватна песочна плажа, располага со два базени, детски базен, фитнес центар, масажи, приватна плажа, бар, ресторан, снек бар. Собите се најмодерно уредени, опремени со LCD ТВ, купатило, клима, фрижидер, балкон.

Користењето на лежалки и чадори покрај базените и на плажа е БЕСПЛАТНО.

WIFI -БЕСПЛАТНО.

Период полупансион Цена по лице во 1/2
26.05-02.06.17 7 235
02.06-09.06.17 7 269
09.06-16.06.17 7 289
16.06-23.06.17 7 305
23.06-02.07.17 9 395
02.07-11.07.17 9 435
11.07-20.07.17 9 465
20.07-29.07.17 9 495
29.07-07.08.17 9 495
07.08-16.08.17 9 495
16.08-25.08.17 9 455
25.08-01.09.17 7 325
01.09-08.09.17 7 295
08.09-15.09.17 7 255
15.09-22.09.17 7 229
22.09-29.09.17 7 199

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 1-во дете 0-5,99 год.во двокреветна соба со двајца возрасни–беплатно
 • 1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни-бесплатно
 • 2-ро дете 2-11,99 год. . во трокреветна соба со двајца возрасни плаќа 40% од наведената сума
 • Трет возрасен – плаќа 70% од наведената сума
 • Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО:
 • Возрасен-16 еур по лице на ден
 • Дете 2-11,99г – 9 еур на ден
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден)
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)