info@balojani.com.mk + 389 47 220 204 +389 75 372 100
Цена: 30% попуст за рана уплата

Калитеа

Едно од најпознати летувалишта на првиот крак на полуостровот Халкидики. Се наоѓа на 70 км. југоисточно од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна, медитеранска мирисна вегетација, каде што самата гостопримливост на нивните домаќини го прават ова место примамливо за одмор. Ова место е познато и по големиот број на ноќни клубови кои се најпривлечни за младата популација.

За целосна уплата до 15-ти Декември – 30 % ПОПУСТ, ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО

Вила Алехандра

Вилата се наоѓа на само 7 мин. од песочната плажа во Калитеа. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Вилата се наоѓа во мирниот дел на Калитеа на само 2 мин.од главното шеталиште во самиот центар.

alehandra aleh-1aleh-2

 

screenshot-2016-10-31-14-59-12

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур=61.8 мкд.)
 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжманот од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
  • Трето и четврто лице бесплатно сместување, плаќа само превоз.
  • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 545 мкд
  • Цена за превоз за возрасен 35 еур/2.163 мкд

(Рана резервација -25 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември)

НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари.
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балојани